Lechia wzmocniła siłę ataku byłym reprezentantem Polski
09.08.2018

28-letni Artur Sobiech został w czwartek piłkarzem Lechii Gdańsk. Działacze klubu z Trójmiasta podpisali z napastnikiem trzyletni kontrakt. Obowiązywać będzie do końca czerwca 2021 roku. Wychowanek Grunwaldu Ruda Śląska wraca do polskiej ligi po siedmiu latach. Niewykluczone, że zadebiutuje w piątkowym meczu z Miedzią Legnica.


Sobiech urodził się w Rudzie Śląskiej, gdzie rozpoczął swoją karierę piłkarską. Następnie trafił do Ruchu Chorzów, w którym na początku występował w zespołach młodzieżowych. W sezonie 2008/09 zadebiutował w rozgrywkach ekstraklasy. Na początku sierpnia 2010 roku przeniósł się do Polonii Warszawa za blisko 4 miliony złotych. W najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 70 spotkaniach, w których strzelił 21 goli.

W 2011 roku przeszedł do niemieckiego Hannover 96, w którym występował do 2017 roku. Jego drużyna wróciła wówczas do Bundesligi, a napastnik przeniósł się do SV Darmstadt. W poprzednim sezonie w rozgrywkach 2.Bundesligi rozegrał 22 spotkania i zdobył dwie bramki. Sobiech rozwiązał z niemieckim klubem ważną jeszcze przez rok umowę i podpisał kontrakt z Lechią.

Sobiech na koncie ma 13 spotkań w reprezentacji, dla której zdobył dwie bramki. Zadebiutował w kadrze w maju 2010 roku w spotkaniu przeciwko Finlandii.