Oficjalnie: Dawid Rogalski zawodnikiem Apklan Resovii
13.08.2020

Apklan Resovia poinformowała na swojej stronie internetowej, że nowym zawodnikiem klubu został Dawid Rogalski. Poprzednim klubem piłkarza był GKS Katowice.

Dawid Rogalski związał się z klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W ubiegłym sezonie występował w GKS-ie Katowice w 2. Lidze, gdzie zdobył dziesięć bramek. Zespół z Katowic zajął trzecią pozycję w lidze, uzyskując tym samym miejsce barażowe o awans do Fortuna 1. Ligi. Jednak “GieKSa” straciła szansę już w półfinale baraży, przegrywając ze Stalą Rzeszów.

Kariera

Piłkarz swoją przygodę z piłką rozpoczął w Anglii. W Polsce grał w klubach takich jak GKS Tychy, Gryf Wejherowo oraz we wspomnianym GKS-ie Katowice. Łącznie na boiskach drugoligowych wystąpił w 58 spotkaniach, gromadząc na swoim koncie 28 trafień oraz notując trzy asysty (dane: Transfermarkt).

Awans

Resovia zakończyła rozgrywki 2. Ligi na piątej pozycji. Tym samym zespół dostał się do baraży o awans do wyższej ligi. W półfinałowym spotkaniu drużyna prowadzona przez Szymona Grabowskiego okazała się lepsza od Bytovii, wygrywając mecz po konkursie rzutów karnych. Również po konkursie jedenastek rozstrzygnął się finał baraży, w którym spotkały się dwa kluby z Rzeszowa. Resovia pokonała Stal i zapewniła sobie udział w Fortuna 1. Lidze w sezonie 2020/2021.

Fot. Resovia Rzeszów