Arkadiusz Milik wybierze inny kierunek? AS Roma chce polskiego napastnika
14.08.2020

Być może napastnik reprezentacji Polski w dalszym ciągu będzie występował we włoskiej Serie A. Może przebierać w ofertach.

Najprawdopodobniej Arkadiusz Milik zmieni barwy klubowe, natomiast trudno przypuszczać, żeby trafił do Juventusu. Jego transfer do Turynu był tematem medialnych spekulacji w ostatnich miesiącach, ale zwolniony został trener Maurizio Sarri, który zabiegał o Polaka.

Zainteresowanie Romy

Alfredo Pedulla z “La Gazetta dello Sport” poinformował, że w przyszłym sezonie Milik może zagrać w Rzymie. Władze AS Romy uzależniają ten transfer od przyszłości Edina Dzeko, który jest łączony z odejściem. Atakujący nie ma przyszłości w Neapolu. Obecna umowa reprezentanta Polski obowiązuje jeszcze przez rok, jest to ostatnia okazja, żeby na nim zarobić. Władze SSC Napoli nie zamierzają jednak spuścić z tonu, jeżeli chodzi o oczekiwania finansowe.

Wypychany z klubu

26-latek wystąpił w 26 spotkaniach minionego sezonu ligi włoskiej, w których zdobył 11 bramek. Zagrał także w 5 meczach Ligi Mistrzów, strzelił 3 gole. Do tej pory jego bilans w kadrze narodowej to 49 mecze i 14 bramek. Serwis “Transfermarkt.de” wycenia Milika na kwotę 32 mln euro.