Beniaminek potrzebuje doświadczenia. Stal Mielec rusza po Mateusza Matrasa
14.08.2020

Drużyna Stali, która wywalczyła bezpośredni awans do ekstraklasy, potrzebuje piłkarzy doświadczonych na tym szczeblu rozgrywkowym.

Do tej pory do zespołu trenera Dariusza Skrzypczaka dołączyli Petteri Forsell, Michał Gliwa, Paweł Tomczyk, Łukasz Zjawiński oraz Kamil Kościelny.

Wzmocni szeregu beniaminka

Blisko transferu do Stali Mielec jest Mateusz Matras. Taką informację podał na Twitterze “Janekx89”. Defensywny pomocnik, który może występować także w roli stopera, ostatni czas spędził w Górniku Zabrze. Matras nie należy jednak do faworytów trenera Marcina Brosza i klub nie będzie robił mu większych kłopotów z przeprowadzką.

Niechciany w Górniku

W poprzednim sezonie ekstraklasy 29-latek zagrał w 23 spotkaniach ligowych. Wychowanek Gwarka Ornontowice w swoim CV ma także takie kluby, jak Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, czy Zagłębie Lubin. W przeszłości defensywny piłkarz był młodzieżowym reprezentantem Polski. Jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. Przez portal “Transfermarkt.de” jest wyceniany na kwotę 350 tys. euro.