Liga Narodów: Zagraniczne powołania na mecze z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną
14.08.2020

W piątek selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił listę wyselekcjonowanych piłkarzy z lig zagranicznych, którzy będą do jego dyspozycji w najbliższych spotkaniach.

Przypomnijmy, że Polska w ramach Ligi Narodów zmierzy się 4 września z Holandią, a także 7 września z Bośnią i Hercegowiną. Oba mecze zostaną rozegrane na wyjeździe.

Nie brakuje nowych nazwisk

Zaskoczeniem dla wielu może być powołanie Bartłomieja Drągowskiego. Selekcjoner Jerzy Brzęczek postanowił powołać aż czterech bramkarzy, w tym zawodnika Fiorentiny. Innym nowym nazwiskiem jest Sebastian Walukiewicz z Cagliari Calcio, do łask wrócił również Karol Linetty. Tym razem zdecydowano wybrać także listę rezerwową. W tym gronie znaleźli się Adam Buksa i Szymon Żurkowski, z których wcześniej nie korzystał obecny trener. Warto zaznaczyć, że ostateczna kadra na wspomniane spotkania zostanie ogłoszona w poniedziałek 24 sierpnia, wówczas uwzględnieni zostaną zawodnicy z polskiej ligi.

Zagraniczne powołania na Ligę Narodów

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny
Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Tomasz Kędziora, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus, Sebastian Walukiewicz
Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński
Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek
Lista rezerwowa: Adam Buksa, Thiago Cionek, Damian Szymański, Szymon Żurkowski