Juventus: Arkadiusz Milik celem dla “Starej Damy”
14.08.2020

Gianluca Di Marzio poinformował o tym, że Andrea Pirlo spotkał się z władzami Juventusu, aby przedyskutować strategię na letnie okienko transferowe. Zdaniem włoskiego dziennikarza dalej podstawowym celem “Starej Damy” jest pozyskanie Arkadiusza Milika. 

Z pewnością Milik nie zostanie dłużej w SSC Napoli, gdyż w dalszym ciągu nie przedłużył umowy, która wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku. Od dłuższego czasu w mediach donoszono, że polski napastnik miałby przenieść się do drużyny Juventusu.

Zmiana trenera nie zmieni planu?

Polski napastnik zaczął być łączony z transferem do “Starej Damy”, gdy trenerem tego zespołu był Maurizio Sarri. Bianconeri zdołali wygrać dziewiąte z rzędu mistrzostwo Włoch, jednak wspomniany Sarri został zwolniony dzień po odpadnięciu Juventusu z Ligi Mistrzów. Klub nie czekał długo z ogłoszeniem nowego trenera, którym tego samego dnia został Andrea Pirlo. Jednak jak informuje Di Marzio Polak dalej jest podstawowym celem transferowym Juventusu.

Przygoda w Neapoli

Arkadiusz Milik trafił do SSC Napoli latem 2016 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Ajaksu Amsterdam. Od tamtego czasu w barwach “Azzurrich” wystąpił w 122 spotkaniach. Zdobył w nich 48 bramek oraz zanotował pięć asyst. W ubiegłym sezonie sięgnął z tym klubem po Puchar Włoch.