Puchar Polski: Legia Warszawa z wysoką wygraną

14.08.2020

W ramach 1/32 rozgrywek Pucharu Polski GKS Bełchatów podejmował na własnym stadionie Legię Warszawa. Gospodarze ulegli w tym spotkaniu aż 1:6.

Legioniści tym meczem rozpoczęli zmagania w sezonie 2020/2021. Aleksandar Vuković wystawił mocny skład na to spotkanie. Do bramki Legii powrócił Artur Boruc, a w pierwszej jedenastce zadebiutował Filip Mladenović.

Przebieg meczu

Legia Warszawa objęła prowadzenie już w pierwszym kwadransie. W 12. minucie pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Maciej Rosołek. Ten sam zawodnik trafił do siatki po raz drugi już w 28. minucie. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki i obie padły po stałych fragmentach gry. Po rzucie wolnym dla gospodarzy niepewnie interweniował Wieteska, co wykorzystał Damian Hilbrycht i zmniejszył prowadzenie. Jednak po centrze Antolicia z rzutu rożnego piłka odbiła się od Michała Pawlika i wpadła do bramki. W drugiej części gry „Legioniści” potwierdzili różnice klas dzielącą oba zespoły. W 53. minucie gola strzelił Paweł Wszołek, który wykorzystał podanie Rosołka. Niedługo potem na listę strzelców wpisał się Filip Mladenović, zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach Legii. W 67. minucie hat-tricka skompletował Maciej Rosołek, stając się najmłodszym zawodnikiem „Legionistów”, który tego dokonał. Wynik nie uległ już zmianie i drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovicia pewnie awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.