Puchar Polski: Mecz Górnika Łęczna z Polonią Nysa odwołany z powodu koronawirusa
15.08.2020

Kolejny już mecz 1. rundy pucharu krajowego został odwołany ze względu na zakażenie koronawirusem w jednym z klubów.

Warto przypomnieć, że wcześniej PZPN z podobnego powodu odwołał 2 spotkania tej fazy Pucharu Polski. Pogoń Szczecin miała zmierzyć się z Podhalem Nowy Targ, w pierwotnym terminie nie odbędzie się także rywalizacja pomiędzy Sandecją Nowy Sącz i Rakowem Częstochowa.

Pierwszoligowiec zagra później

W sobotę ogłoszono, że przełożone zostanie także starcie, w którym Górnik Łęczna miał zagrać na wyjeździe z Polonią Nysa. W szeregach Polonii zdiagnozowano zakażenie wirusem COVID-19. To spotkanie było zaplanowane na godzinę 16:00. Na chwilę obecną nieznany jest nowy termin tego meczu.

Komunikat zespołu medycznego związku

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem w klubie Polonia Nysa i wdrożoną przez Sanepid procedurą kwarantanny, mecz 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski między drużynami Polonia Nysa – Górnik Łęczna, zaplanowany na 15 sierpnia 2020 r. o godz. 16.00 został odwołany. O nowym terminie spotkania poinformujemy w osobnym komunikacie.” – czytamy w oświadczenie zespołu medycznego PZPN.