Łukasz Piszczek zrezygnował z funkcji wicekapitana Borussii Dortmund
15.08.2020

Łukasz Piszczek wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował o rezygnacji z funkcji wicekapitana Borussii Dortmund. Doświadczony obrońca chciałby dać szansę młodym zawodnikom wzięcia większej odpowiedzialności za losy zespołu. 

Przed polskim zawodnikiem ostatni sezon na boiskach Bundesligi. Defensor wraz z wygaśnięciem kontraktu z BVB odejdzie z klubu.

Oświadczenie

Łukasz Piszczek powody swojej decyzji wyjaśnił w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych. W ciągu ostatnich kilku lat zawsze uwielbiałem brać odpowiedzialność wraz z niektórymi z moich kolegów i kierować zespołem. W radzie drużyny, ale także jako wicekapitan. Teraz chciałbym aktywnie pomóc w transformacji i pomóc innym zaangażować się. Z tego powodu zdecydowałem się zrezygnować ze stanowiska wicekapitana, a także z miejsca w radzie drużyny. Nadal będę pomagać, bo wiem, że moja opinia jest ceniona w szatni. Będę nadal je wyrażać w przyszłości i będę dostępny dla chłopaków z moimi radami na wszelkie pytania, które mi zadają – oznajmił piłkarz Borussii.

Dziesięć lat w Dortmundzie

Piszczek trafił na Signal Iduna Park w 2010 roku z Herthy Berlin. Polak rozegrał w barwach klubu 363. spotkania, w których strzelił 18. bramek i zaliczył 64. asysty. Wraz z Borussią Dortmund dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Niemiec. Tyle samo razy sięgał również po krajowy puchar.