Piast Gliwice wysoko pokonuje Resovię Rzeszów. Bohaterem 17-letni debiutant!

15.08.2020

Piast Gliwice pokonał 4:0 Resovię Rzeszów i zameldował się w 1/16 finału rozgrywek Pucharu Polski. Bohaterem spotkania został debiutujący w barwach drużyny z Gliwic Arkadiusz Pyrka.

17-latek dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Swoje trafienia dołożyli również Piotr Parzyszek oraz Dominik Steczyk.

Przebieg meczu

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gości. Już w 6. minucie prowadzenie dla Piasta uzyskał Piotr Parzyszek. Napastnik wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul na Dominiku Steczyku. Były napastnik 1.FC Nurnberg ponownie został sfaulowany w polu karnym rywali w samej końcówce pierwszej połowy. Tym razem sam poszkodowany podszedł do wykonywania jedenastki, po której podopieczni Waldemara Fornalika uzyskali dwubramkową przewagę.

W drugiej części gry dwiema świetnymi indywidualnymi akcjami popisał się wprowadzony z ławki w 70. minucie Arkadiusz Pyrka. 17-latek wpisał się na listę strzelców w 88. oraz 92. minucie spotkania. Był to wręcz wymarzony debiut dla zawodnika sprowadzonego ze Znicza Pruszków.

Resovia Rzeszów – Piast Gliwice 0:4 (0:2)

0:1 – Piotr Parzyszek 6′ (rzut karny)

0:2 – Dominik Steczyk 45′ (rzut karny)

0:3 – Arkadiusz Pyrka 88′

0:4 – Arkadiusz Pyrka 92′

Resovia: Zapytowski – Geniec, Kubowicz, Domoń, Brychlik, Adamski, Kuczałek, Demianiuk (63′ Wasiluk), Dziubiński, Hebel, Feret (45′ Czernysz)

Piast: Plach – Kirkeskov, Czerwiński, Huk, Konczkowski, Steczyk (70′ Pyrka), Sokołowski, Hyjek (76′ Jodłowiec), Badia (76′ Lipski), Parzyszek (70′ Żyro), Vida (61′ Milewski)