Lyon prowadzi z Manchesterem City! Kolejna bramka Maxwela Corneta!
15.08.2020

Od 24. minuty Lyon objął prowadzenie w starciu z Manchesterem City! Gola dla francuskiej ekipy zdobył Maxwel Cornet. Wynik ten utrzymał się do przerwy.

Była to kolejna bramka tego zawodnika w starciu przeciwko “The Citizens”. Reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej można powoli nazwać katem ekipy Pepa Guardioli.

Błędy defensywy City

Za utratę bramki należy winić obronę Manchesteru City. Długa piłka zagrana przez jednego z defensorów Lyonu minęła linię obronną “Obywateli” i trafiła pod nogi Karla Toko Ekambiego. Wyraźny błąd w kryciu popełnił tutaj Eric Garcia. Sytuację wyjściem z bramki próbował ratować Ederson, jednak finalnie okazało się, że dużo lepiej zrobiłby, gdyby został na swoim miejscu. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi Maxwela Corneta, który bez problemu umieścił ją w siatce. Sytuację piłkarzy Guardioli mogła jeszcze uratować weryfikacja w systemie VAR, jednakże linię złamał w tej akcji Kyle Walker. O spalonym nie mogło być zatem mowy.

Czwarty gol

Dzięki strzelonej bramce, Maxwel Cornet poprawił indywidualne statystyki dotyczące starć z Manchesterem City. W sezonie 2018/19 strzelił on w dwóch meczach przeciwko “Obywatelom” aż trzy bramki. W żadnym spotkaniu angielskiej drużynie nie udało się wygrać. Czy tak samo będzie dzisiejszego wieczora?