Legia Warszawa: Aleksander Buksa nie trafi do klubu
16.08.2020

Piotr Koźmiński z “Super Expressu” poinformował o tym, że Aleksander Buksa nie trafi do Legii Warszawa. Piłkarz jest obecnie zawodnikiem Wisły Kraków. 

W ubiegłym sezonie Aleksander Buksa rozegrał dla Wisły Kraków dwadzieścia jeden meczów w PKO Ekstraklasie. Cztery razy wpisywał się na listę strzelców w tych rozgrywkach w kampanii 2019/2020. Jednak umowa piłkarz z “Białą Gwiazdą” wygasa wraz końcem grudnia tego roku.

Ułożona ścieżka kariery

Piotr Koźmiński z “Super Expressu” poinformował, że Legia Warszawa interesowała się zawodnikiem, lecz jego transfer na Łazienkowską jest niemożliwy. Dziennikarz oznajmił także, że piłkarz ma wytyczoną już ścieżkę kariery, według której po przygodzie z Wisłą Kraków powędruje do zagranicznego klubu.

Utalentowany zawodnik

Aleksander Buksa od dłuższego czasu jest uważany w Polsce za jeden z największych talentów. W kwietniu 2019 roku zadebiutował w Ekstraklasie w spotkaniu przeciwko Wiśle Płock. Piłkarz wszedł na boisko jako rezerwowy, zmieniając Sławomira Peszko. Pierwszą bramkę w PKO Ekstraklasie zdobył 23 sierpnia 2019 roku w starciu z Jagiellonią Białystok. Tym samym został najmłodszym strzelcem w Ekstraklasie w XXI wieku.

(Fot. screen Canal+Sport)