Oficjalnie: Tahith Chong wypożyczony do Werderu Brema
16.08.2020

Oficjalna strona internetowa Werderu Brema poinformowała o tym, że Tahith Chong został wypożyczony do klubu. Piłkarz spędzi sezon 2020/2021 w zespole “Die Grün-Weißen”.

Tahith Chong został wypożyczony z Manchesteru United. W ubiegłej kampanii wystąpił w dwunastu spotkaniach pierwszej drużyny “Czerwonych Diabłów” we wszystkich rozgrywkach. Piłkarz zanotował dwie asysty w tych meczach. Jednak nie udało mu się strzelić debiutanckiego gola.

Zawodnik

Tahith Chong do Manchesteru United trafił latem 2016 roku. Jego wcześniejszym klubem był Feyenoord Rotterdam. Zawodnik ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Holandii. Łącznie uzbierał w nich aż 48 występów w różnych kategoriach wiekowych.

Piłkarz podzielił się także swoimi wrażeniami po wypożyczeniu do Werderu Brema.

“Przede wszystkim cieszę się, że tu jestem i nie mogę się doczekać przedsezonowych treningów z zespołem. Ten transfer jest świetną szansą dla mnie na dalszy rozwój. Nie mogę się doczekać następnego sezonu.” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Werderu.

Sezon klubu

Werder Brema zajął szesnastą pozycję w Bundeslidze. Z tego powodu rywalizował w barażu o utrzymanie w tych rozgrywkach. W starciu z Heidenheim drużyna “Die Grün-Weißen” okazała się lepsza i zapewniła sobie pozostanie w najwyższej lidze w Niemczech.

Fot. Twitter SV Werder Bremen