Śląsk Wrocław stracił ważne ogniwo. Krzysztof Mączyński wypadł z gry na miesiąc
16.08.2020

Jeszcze przed startem nadchodzącego sezonu ligowego niepokojące informacje dobiegają z obozu Śląska Wrocław.

Przypomnijmy, że w 1. kolejce ekstraklasy podopieczni Vitezslava Lavicki podejmą na własnym obiekcie Piast Gliwice, natomiast już w niedzielny wieczór w ramach początkowej rundy pucharu krajowego zagrają z ŁKS-em Łódź.

Przeszedł operację

Jak się okazało, w obu tych spotkaniach drużynie nie będzie mógł pomóc Krzysztof Mączyński. Kapitan zespołu Śląska już od dłuższego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi, w wielu meczach grał na blokadzie. “Zawodnik przeszedł zabieg stawu kolanowego. Specjalistyczne badania wykazały konieczność przeprowadzenia zabiegu naprawczego uszkodzonej wcześniej łąkotki. Kapitana WKS-u czeka około czterech tygodni przerwy” – poinformował klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Ważne ogniwo zespołu

Trener Lavicka przed sezonem zwiększył swoje pole manewru w środku pola, ale niewątpliwie trudno będzie zastąpić byłego reprezentanta Polski. Mączyński w minionych rozgrywkach rozegrał 29 spotkań, w których zdobył 4 bramki i zaliczył 3 asysty. Aktualna umowa 33-latka obowiązuje jeszcze przez rok.