Franz Beckenbauer: “Thomas Muller powinien wrócić do reprezentacji”
16.08.2020

Nie milkną echa piątkowego meczu pomiędzy Bayernem Monachium a Barceloną. Tym razem głos zabrał legendarny Franz Beckenbauer.

Niemiec na łamach “Bilda” wypowiedział się na temat Thomasa Mullera. Zdaniem Beckenbauera powinien on wrócić do reprezentacji Niemiec.

Muller rozwinął się w ostatnich miesiącach

Mistrz świata z 1974 roku ocenił, że obecność Mullera w kadrze pomogłaby drużynie narodowej. – Thomas Mueller powinien wrócić do kadry narodowej Niemiec. Loewowi nie spadnie korona z głowy, jeśli go powoła z powrotem. Thomas nie miał łatwego czasu w Bayernie i nawet przez dłuższy czas został posadzony na ławce rezerwowych – powiedział słynny “Cesarz”.

Trzeba jednak zauważyć, że Mueller rozwinął się w ostatnich miesiącach. Thomas stał się absolutnym liderem zespołu. Jego osobowość z pewnością pomogłaby kadrze narodowej Niemiec, ale oczywiście zdecydować musi o tym nasz trener – ocenił Beckenbauer.

Odrodzenie Mullera

Thomas Muller miał ogromne kłopoty z regularną grą, gdy trenerem Bayernu był Niko Kovac. Po zwolnieniu chorwackiego szkoleniowca, Niemiec zanotował zadziwiający renesans formy. Imponująca jest zwłaszcza liczba asyst, które zanotował Muller. Jego licznik na ten moment zatrzymał się na 26. ostatnich podaniach. Sporo z nich zaliczył przy trafieniach Roberta Lewandowskiego.