Śląsk chce odczarować Łódź w Pucharze Polski. Składy na mecz ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław
16.08.2020

Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 1/32 finału rozgrywek Pucharu Polski jest mecz pomiędzy ŁKS-em Łódź a Śląskiem Wrocław. Goście będą chcieli zrewanżować się za ubiegłoroczne niepowodzenie. 

Łódź nie kojarzy się bowiem najlepiej piłkarzom z Wrocławia. Śląsk w tej samej fazie rozgrywek przegrał przed rokiem z Widzewem 0:2.

Powrót Soboty

Dodatkowym ciosem dla podopiecznym Vitezslava Lavicki był fakt, że oba gole dla łodzian zdobył były zawodnik Śląska, Marcin Robak. Fani gości wolą raczej odwoływać się do rozgrywek Ekstraklasy, w których to Śląsk był górą w obu spotkaniach z ŁKS-em. Piłkarze z Wrocławia w dwumeczu z “Rycerzami Wiosny” nie stracili nawet bramki (1:0, 4:0).

Ważnym wydarzeniem dla wszystkich kibiców Śląska jest z pewnością ponowny debiut Waldemara Soboty. Pomocnik, który występował już w drużynie w latach 2010-2013, podpisał niedawno dwuletnią umowę z klubem. Sobota dzisiejszy mecz rozpocznie od pierwszej minuty.

ŁKS natomiast będzie chciał udowodnić, że zarówno włodarze jak i piłkarze odcięli się już od fatalnego ubiegłego sezonu.

Składy na mecz

ŁKS Łódź: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak, Srnić, Rozwandowicz, Dominguez, Pirulo, Ratajczyk, Wróbel

Śląsk Wrocław: Putnocky – Musonda, Celeban, Golla, Stiglec, Łabojko, Sobota, Samiec-Talar, Łyszczarz, Pich, Piasecki