Cristiano Ronaldo wpłynie na transfer? Możliwe przejście Karima Benzemy do Juventusu
16.08.2020

Rozpoczęły się spekulacje na temat ewentualnego odejścia Francuza z drużyny Realu Madryt. Byłby to jeden z najważniejszych letnich ruchów transferowych.

Władze Juventusu nie ustają w poszukiwaniach bramkostrzelnego napastnika. W kontekście przejścia do mistrza Włoch najczęściej wymieniani byli Arkadiusz Milik oraz Raul Jimenez. Na horyzoncie pojawiło się jeszcze jedno duże nazwisko.

Zagra z Ronaldo?

Według Alfredo Pedulli z “La Gazetta dello Sport”, w kręgu zainteresowań Juventusu znalazł się Karim Benzema. O ten transfer miałby zabiegać Cristiano Ronaldo, który dobrze wspomina współpracę z Francuzem z czasów gry w Realu Madryt. Można spodziewać się, że władze Królewskich nie odstąpią łatwo swojego kluczowego snajpera. Jego aktualna umowa obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Ważne ogniwo Realu

W minionym sezonie LaLiga Benzema wystąpił w 37 spotkaniach, w których strzelił 21 goli i zaliczył 8 asyst. W pozostałych rozgrywkach 32-latek do swojego bilansu doliczył 11 meczów, 6 bramek i 3 asysty. Przez “Transfermarkt.de” jest wyceniany obecnie na kwotę 32 mln euro.