Ronald Koeman obejmie Barcelonę! Holender uzgodnił warunki kontraktu z “Dumą Katalonii”
17.08.2020

Poranne informacje hiszpańskich mediów zdają się mieć potwierdzenie w rzeczywistości. Jak poinformował na Twitterze Nicolo Schira, Ronald Koeman ustalił warunki kontraktu z Barceloną. 

Holender zastąpi na stanowisku skompromitowanego Quique Setiena. 57-latek wygrał walkę o posadę trenera m.in. z Mauricio Pochettino oraz Xavim.

Związany z Barceloną

Ronald Koeman nie ukrywa, że mocno utożsamia się z katalońskim klubem. Holender jako piłkarz reprezentował barwy “Dumy Katalonii” w latach 1989 – 1995. Został najbardziej zapamiętany dzięki zwycięskiej bramce w finale Pucharu Europy w 1992 roku przeciwko Sampdorii. Czynnik znajomości katalońskiego DNA mógł być bardzo istotny przy ostatecznym wyborze.

Jako trener, Holender prowadził m.in. Ajax Amsterdam, Valencię czy Everton. Obecnie jest selekcjonerem reprezentacji Oranje. Z pewnością decyzja o opuszczeniu drużyny narodowej nie było dla Koemana łatwa. Szkoleniowiec miał bowiem szansę na poprowadzenie kadry w dwóch dużych turniejach – przyszłorocznych mistrzostwach Europy oraz mundialu w 2022 roku. Jeśli wierzyć hiszpańskim oraz włoskim mediom, Koeman wolał jednak wybrać pracę na Camp Nou.

“Moim marzeniem jest praca w Barcelonie”

Holender spełni tym samym swoje marzenie dotyczące poprowadzenia Barcelony. Koeman przyznał swego czasu, że ogląda wiele spotkań “Dumy Katalonii” i chciałby kiedyś objąć zespół. – Dzisiejsza Barcelona nie jest taka sama, jak ta Pepa Guardioli, ale to nadal fantastyczna drużyna. Z powodu Frenkiego de Jonga oglądam wiele ich meczów. Mam nadzieję, że wygrają La Ligę, ale żeby powalczyć o zdobycie Ligi Mistrzów, muszą poprawić swoją grę. Każdy wie, że moim marzeniem jest praca w FC Barcelonie – przyznał holenderski trener w “Radio Catalunya”. Wygląda na to, że to marzenie właśnie się spełnia.