Kolejny Polak trafi do ligi włoskiej? Marcin Listkowski na celowniku US Lecce
17.08.2020

W najbliższym czasie możemy być świadkami transferu zawodnika Pogoni Szczecin do ligi zagranicznej.

Zespół z Portowców do nadchodzących rozgrywek ekstraklasy przystąpi w odmienionym zestawieniu kadry. Z drużyny prowadzonej przez trenera Kostę Runjaica odeszli tacy piłkarze, jak Igor Łasicki, Ricardo Nunes, Soufian Benyamina, Srdan Spiridonović, czy Zvonimir Kozulj.

Zakusy Lecce

Jak się okazuje, szeregi Pogoni może opuścić także Marcin Listkowski. Dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował, że US Lecce wyraża zainteresowanie pomocnikiem. Spadkowicz z Serie A planuje przebudowę kadry i jednym z wzmocnień miałby być Polak. Władze Portowców nie mogą liczyć na zbyt wysoką kwotę odstępnego, ponieważ jego aktualna umowa obowiązuje jeszcze przez pół roku.

Już nie jest młodzieżowcem

22-latek wystąpił w 32 spotkaniach minionych rozgrywek ekstraklasy, w których zdobył 2 bramki i zaliczył 3 asysty. Wychowanek Pogoni w przeszłości przebywał także na wypożyczeniu w Rakowie Częstochowa. Na swoim koncie ma również występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Listkowski nie mógłby liczyć na regularne występy w następnym sezonie, ponieważ stracił status młodzieżowca.