Lech dogania Legię… w notowaniach bukmacherów na mistrza Polski

10.08.2018

1.85 – Tyle przed startem nowego sezonu Ekstraklasy wynosił kurs na to, że Legia Warszawa obroni mistrzowski tytuł i po raz czwarty sięgnie po mistrzostwo Polski. Bukmacherzy nie dawali wtedy większych szans innym ligowym rywalom legionistów.

Szanse Lecha Poznań na odebranie mistrzowskiego tytułu Wojskowym zostały wycenione przed sezonem na kurs 6.00, a następnej w notowaniach Jagiellonii na… 12.00. Szczegółową analizę przedsezonowych notowań ekspertów z firmy LVBet możecie przeczytać pod tym linkiem.

Rozegrano jednak trzy pierwsze kolejki Ekstraklasy, czołowe kluby „pokazały się” w europejskich pucharach i… notowania bukmacherów uległy diametralnej zmianie:

Oto szanse Legii na czwarty z rzędu mistrzowski tytuł zostały już wycenione wyżej, bo po kursie 2.55. Jednak najbardziej zmieniły się notowania poznańskiego Lecha. Jeśli teraz postawilibyśmy na to, że na koniec sezonu to Kolejorz będzie mistrzem Polski, to już nie otrzymamy wypłaty stawki po kursie 6, ale tylko 2.8. O połowę spadły też notowania Jagiellonii. Aktualni wicemistrzowie Polski w przypadku swojego pierwszego triumfu w krajowym czempionacie dadzą zarobić po kursie 6, a nie 12.

To wprawdzie dopiero początek sezonu Ekstraklasy, bo do rozegrania pozostały jeszcze aż 34 kolejki, ale jak widać, bukmacherzy szybko zweryfikowali swoje przedsezonowe prognozy. Kto wie, czy po kilku następnych kolejkach to nie Legia, a właśnie Lech będzie otwierał notowania w zakładzie na mistrza Polski 2019…