Mecz Legii Warszawa z Linfield FC zagrożony! Decyzja zostanie podjęta za kilka godzin
18.08.2020

Cały czas nie wiadomo, czy odbędzie się dzisiejszy mecz Legii Warszawa z Linfield FC. Kluby czekają na decyzję Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego.

Komplikacje mają związek z wykryciem przypadku zakażenia koronawiusem u jednego z piłkarzy Legii. Jeśli spotkanie nie dojdzie do skutku, warszawski klub najprawdopodobniej zostanie ukarany walkowerem.

Decyzja za 2-3 godziny

Jak informuje Maciej Siemiątkowski z WP Sportowe Fakty, ostateczna decyzja zostanie wydana za około 2-3 godziny. Kluby dowiedzą się zatem, czy wybiegną na murawę zaledwie cztery godziny przed pierwszym gwizdkiem.

Zamieszanie jest pokłosiem komunikatu, który w poniedziałek wydała Legia Warszawa. –  Informujemy, że zgodnie z obowiązującym protokołem „UEFA Return to Play”, w niedzielę 16 sierpnia, dwa dni przed meczem I rundy eliminacji Ligii Mistrzów UEFA, drużyna oraz sztab Legii Warszawa przeszły badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. U jednego z zawodników test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował o tym przypadku stosowne organy sanitarne, które prowadzą odpowiednie działania. Zawodnik pozostał w domu i przebywa na kwarantannie, a Klub zlecił przeprowadzenie kolejnych badań, które pozwolą zweryfikować wynik testu. Wszyscy pozostali zawodnicy oraz członkowie sztabu są zdrowi i zgodnie z regulacjami UEFA mogą przystąpić do jutrzejszego meczu – czytamy w oświadczeniu Legii. Jak się jednak dzisiaj okazało, nie wiadomo, czy do meczu w ogóle dojdzie.

Ogromne konsekwencje

Jeśli spotkanie zostanie jednak odwołane, Legię czekają potężne konsekwencje sportowe. W przypadku obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich piłkarzy warszawskiego klubu, UEFA najprawdopodobniej podejmie decyzję o ukaraniu mistrzów Polski walkowerem. Oznaczać on będzie odpadnięcie Legii z eliminacji Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że w taki sposób do dalszej fazy kwalifikacji awansował rywal “Wojskowych”, drużyna Linfield FC.