Oficjalnie: Joe Hart zawodnikiem Tottenhamu

18.08.2020

Joe Hart oficjalnie został zawodnikiem Tottenhamu. Doświadczony Anglik podpisał z klubem z Londynu kontrakt do 2022 roku.

33-latek był wolnym zawodnikiem, odkąd wraz z końcem czerwca wygasł jego kontrakt z Burnley. Anglik trafił więc za darmo na Tottenham Hotspur Stadium.

Załamanie formy

Joe Hart był swego czasu uznawany za jednego z czołowych bramkarzy w Premier League. Uchodził również za najlepszego od lat golkipera w reprezentacji Anglii. Wszystko załamało się jednak wraz z przyjściem do Manchesteru City Pepa Guardioli. Hiszpan od razu zapowiedział, że nie będzie stawiać na Harta. Anglik obrał zaskakujący kierunek i został wypożyczony do Torino. Tam radził sobie bardzo słabo. Podobnie wyglądały jego przygody z West Hamem oraz Burnley. W klubie z Turf Moor przez pewien czas pełnił nawet rolę trzeciego bramkarza. Był to z pewnością ogromny policzek dla zawodnika, który rozegrał 75. spotkań w reprezentacji Anglii oraz dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Premier League.

Głęboka rezerwa

Czy w barwach Tottenhamu również będzie zaledwie trzecim wyborem Jose Mourinho? Na ten moment w drużynie niepodważalną pozycję ma Hugo Lloris. Drugim golkiperem w ubiegłym sezonie był natomiast Paulo Gazzaniga, który bronił pod nieobecność kontuzjowanego mistrza świata z 2018 roku. Patrząc na ostatnie lata kariery Joe Harta nie wydaje się, żeby Anglik był wyżej w hierarchii od Argentyńczyka.