Dyrektor sportowy Lazio krytykuje Davida Silvę. „Szanuję go jako piłkarza, ale nie jako człowieka”

18.08.2020

David Silva był już o krok od podpisania kontraktu z Lazio. W ostatniej jednak chwili zrezygnował z dołączenia do ekipy z Rzymu. 

Hiszpan ostatecznie wybrał ofertę Realu Sociedad. W mocnych słowach wypowiedział się na ten temat dyrektor sportowy Lazio, Igli Tare.

Nieeleganckie zachowanie

Od wielu dni w mediach informowano, że David Silva jest już dogadany z rzymskim klubem i lada dzień podpisze kontrakt z czwartym zespołem zakończonego sezonu Serie A. Włoska prasa informuje, że wszystkie detale dotyczące umowy były już dogadane. Piłkarz miał otrzymać najwyższy kontrakt z zespołem. Spełniono również jego zachcianki, takie jak prywatny odrzutowiec czy apartament w centrum Rzymu. Dokumenty zostały już wysłane do zawodnika oraz jego agentów, jednak nagle kontakt się urwał. Dyrektor sportowy Lazio, Igli Tare dowiedział się o podpisaniu umowy przez Silvę z Realem Sociedad z mediów. Nie dziwi zatem reakcja Albańczyka, który stwierdził, że szanuje Davida Silvę jako piłkarza, ale nie jako człowieka.

Rysa na wizerunku

Na ten moment nie wiadomo, czym Real Sociedad skusił byłego zawodnika Manchesteru City. Być może wpływ na decyzję piłkarza miała gra w ojczyźnie. Jak pokazał miniony sezon, Silva jest w stanie grać na bardzo wysokim poziomie. Hiszpan jest dla fanów Premier League wyjątkową postacią. Tym bardziej szkoda, że zawirowania dotyczące niedoszłych przenosin do Lazio zaszkodzą wizerunkowi piłkarza.