Oficjalnie: FC Barcelona pożegnała się z Erikiem Abidalem
18.08.2020

Kolejne zwolnienie w ekipie “Dumy Katalonii” stało się faktem. Z funkcją dyrektora sportowego FC Barcelony pożegnał się także Éric Abidal.

Ostatnie spotkanie “Katalończyków” przelało czarę goryczy i rozpoczęło czystki w klubie. FC Barcelona została zdeklasowana przez Bayern Monachium, przegrywając ćwierćfinał Ligi Mistrzów aż 2:8.

Spór z gwiazdą

Éric Abidal podczas swojej przygody w klubie jako dyrektor sportowy potrafił otwarcie skrytykować piłkarzy za ich postawę na boisku. W wywiadzie dla hiszpańskiego “Sportu” opowiedział o tym, że gdy trenerem FC Barcelony był Ernesto Valverde, nie wszyscy zawodnicy dawali z siebie wszystko.

 Obserwowaliśmy uważnie spotkania z naszym udziałem, przyglądaliśmy się treningom i pracy zawodników. Wielu zawodników narzekało na obecny stan rzeczy, ale sami nie dawali od siebie wystarczająco dużo. Pojawił się też problem dotyczący komunikacji wewnątrz szatni. Relacja szkoleniowca z drużyną nie była dobra, więc postanowiliśmy że najwłaściwsze będzie rozstanie – powiedział.

Lionel Messi długo nie czekał z odpowiedzią na słowa Francuza, pisząc na swoim Instragramie.

“Mówiąc szczerze nie lubię robić takich rzeczy publicznie, ale powinniśmy być odpowiedzialni i liczyć się z naszymi decyzjami oraz wypowiedziami. My jako piłkarze widzimy jako pierwsi, kiedy robimy coś źle. Jeśli ktoś twierdzi, że któryś gracz grał za słabo albo nie dawał z siebie wszystko, niech poda nazwisko. W innym przypadku niszczy wizerunek klubu” – napisał.

Czystki w klubie

Wcześniej z klubem ze stolicy Katalonii pożegnał się także Quique Setién, który był trenerem FC Barcelony od 13. stycznia. Jednak wydaje się wielce prawdopodobne, że do rewolucji dojdzie także w kadrze drużyny. Z pewnością kilku piłkarzy opuści szeregi “Blaugrany”. Według informacji wspomnianego “Sportu” tylko czterech zawodników może być pewnych pozostania w zespole. Tymi graczami są: Leo Messi, Marc-Andre ter Stegen, Clement Lenglet i Frenkie de Jong.