Składy na mecz: Legia Warszawa – Linfield FC

18.08.2020

Legia Warszawa rozpoczyna swoją przygodę w Europie. W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów „Legioniści” zmierzą się z Linfield FC. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 na stadionie przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. 

Już niedługo reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej rozpocznie Legia Warszawa. Mistrz Polski bez wątpienia jest faworytem w starciu z drużyną z Irlandii Północnej. Jednak swoją wyższość na papierze „Legioniści” muszą przełożyć na boisko.

Rywal wyłoniony przez walkowera

O tym, że Linfield FC spotka się w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów zadecydowała UEFA, przyznając walkowera zespołowi z Irlandii Północnej. Wszystko za sprawą tego, że w zespole ich rywala w rundzie wstępnej, Drity Gniljane pojawił się drugi przypadek zakażenia koronawirusem, przez co cała drużyna została poddana kwarantannie. Tym samym Linfield FC zostało przeciwnikiem Legii Warszawa.

Składy

Legia Warszawa: Boruc; Karbownik, Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović, Gvilia, Slisz, Antolić, Luquinhas, Wszołek, Pekhart.

Ławka: Cierzniak, Hołownia, Lewczuk, Luis Rocha, Kante, Andre Martins, Rosołek.

Linfield: Johns; Boyle, Clarke, Larkin, Stafford, Quinn, Fallon, Hery, Millar, Mulgrew, Lavery.

Ławka: Moore, Manzinga, Nasseri, Kearns, McClean, Pepper, Hume.