Śląsk Wrocław: Zawodnik zakażony koronawirusem
18.08.2020

Śląsk Wrocław w poniedziałek przeprowadził testy na obecność wirusa SARS-CoV-2, które w przypadku jednego z zawodników dały wynik pozytywny. 

To drugi przypadek koronawirusa wśród piłkarzy Śląska Wrocław. W zeszłym tygodniu klub poinformował o pierwszym zakażonym.

Oświadczenie

W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie Śląska Wrocław możemy przeczytać o tym, że próbka jednego z zawodników dała wynik pozytywny.

“W poniedziałek drużyna Śląska Wrocław przeszła badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Próbka jednego z zawodników dała wynik pozytywny. W oparciu o protokół medyczny, klub niezwłocznie poinformował o tym przypadku Zespół Medyczny PZPN oraz służby sanitarno-epidemiologiczne.”

Piłkarz nie był w kadrze na mecz pucharowy

Śląsk Wrocław poinformował także, że zawodnik nie znalazł się w kadrze na spotkanie z ŁKS-em Łódź.

“Piłkarz, którego wynik był pozytywny, należy do szerokiej kadry I zespołu i nie znalazł się w składzie na mecz 1/32 finału Pucharu Polski, rozegrany w minioną niedzielę. Zawodnik czuje się dobrze, zakażenie w jego przypadku ma charakter bezobjawowy. Został odizolowany od drużyny i przebywa teraz na domowej kwarantannie.”