Liga Mistrzów: Paris Saint-Germain coraz bliżej wielkiego finału

18.08.2020

Paris Saint-Germain jest bardzo bliskie awansu do finału Ligi Mistrzów. W półfinałowym starciu tych rozgrywek z RB Lipsk prowadzi 2:o po pierwszej połowie spotkania na Estádio da Luz w Lizbonie.

Drużyna prowadzona przez Thomasa Tuchela jest o krok od historycznego osiągnięcia. Jeszcze nigdy PSG nie grało w finale Ligi Mistrzów. Teraz ma na to olbrzymią szansę, gdyż prowadzi po pierwszej połowie aż 2:0.

Szybkie otwarcie

„Paryżanie” szybko próbowali pokonać bramkarza rywali. Już w szóstej minucie piłka trafiła w słupek po strzale Neymara. Chwilę później futbolówka zatrzepotała w siatce, lecz sędzia słusznie gola nie uznał, ponieważ we wcześniejszej fazie Neymar dotknął piłkę ręką. Więcej szczęścia miał Marquinhos, który w 13. minucie strzelił gola po uderzenie głową.

Potwierdzenie przewagi

Paris Saint-Germain nie zwalniało tempa. W 17. minucie dobrą okazję miał Kylian Mbappe, lecz dobrze interweniował Gulacsi. Swoją najgroźniejszą okazję RB Lipsk miało w 25. minucie, gdy po podaniu Laimera obok słupka trafił Poulsen. Później znowu było gorąco pod bramką Lipska, ponieważ po rzucie wolnym Neymara futbolówka trafiła w słupek. Swoją dominację „paryżanie” potwierdzili pod koniec pierwszej połowy, kiedy Angel Di Maria zdobył drugiego gola.