Michalis Manias odszedł z Pogoni. Zasilił zespół wicemistrza kraju

19.08.2020

Michalis Manias znalazł nowy klub. Grek występujący do niedawna w Pogoni Szczecin trafił do drużyny wicemistrza Cypru.

Reprezentant Grecji

30-letni napastnik to jeden z największych transferowych niewypałów poprzedniego sezonu ekstraklasy. Michalis Manias trafił do Pogoni za darmo z Asteras Tripoli, w którym grał regularnie. Wydawał się więc dobrym uzupełnieniem zespołu “Portowców”. Szczególnie, że miał na koncie jeden występ w seniorskiej kadrze Grecji.

Nie wykorzystał szans

Piłkarz jednak nie spełniał pokładanych w nim oczekiwań. Początkowo występował sporadycznie, choć regularnie pojawiał się na ławce rezerwowych Pogoni. Dopiero, gdy zaczęło się mówić o odejściu z klubu Adama Buksy, Grek zaczął pojawiać się częściej na placu gry.

Na początku rundy wiosennej Michalis Manias otrzymał nawet kilka szans od Kosty Runjaicia w pierwszej jedenastce. Szybko jednak wypadł ze składu, choć konkurencja w ataku “Portowców” po odejściu Adama Buksy była niewielka. Ostatecznie piłkarz rozegrał w zespole ze Szczecina 14 spotkań, w których nie zdobył ani jednej bramki.

Zagra na Cyprze

Nowym miejscem gry Michalisa Maniasa będzie grecki Anorthosis – drugi zespół cypryjskiej ekstraklasy w poprzednim sezonie. Na razie nic nie wiadomo o warunkach umowy zawodnika.

typy dnia
kurs 1.73
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
BTTS
TAK
kurs 1.76
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie drużyny strzelą gola
TAK
kurs 1.90
Motor Lublin - Raków Częstochowa
Obie drużyny strzelą gola
TAK