Oficjalnie: Sören Reese wypożyczony do KGHM Zagłębia

19.08.2020

KGHM Zagłębie poinformowało na swojej stronie internetowej, że nowym zawodnikiem „Miedziowych” został Sören Reese. Piłkarz przechodzi do klubu z FC Midtjylland na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu.

Tego dnia Zagłębie jest w centrum uwagi w polskim środowisku piłkarskim. Z „Miedziowymi” oficjalnie rozstał się Bartosz Białek, który został zawodnikiem VfL Wolfsburg. Natomiast teraz klub z Lubina pozyskał środkowego obrońcę, Sörena Reese’a.

Polecony kierunek

Na oficjalnej stronie internetowej Zagłębia możemy przeczytać wypowiedź piłkarza po transferze, który opowiedział, że ten kierunek przenosin polecał mu Rafał Kurzawa.

– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Zagłębia Lubin i będę częścią tego projektu. Przed podpisaniem umowy rozmawiałem ze znajomymi i bardzo dobrze wypowiadali się o Polsce i tutejszej ekstraklasie. Miałem przyjemność poznać choćby Rafała Kurzawę i również polecał mi ten kierunek. Przychodzę do Lubina, aby pomóc w osiąganiu lepszych wyników i chce tutaj pisać swoją historię – powiedział.

Poprawić się w kolejnym sezonie

Z pewnością kibice KGHM Zagłębie Lubin mogą być rozczarowani wynikami w ubiegłej kampanii. „Miedziowi” zajęli dopiero jedenastą pozycję w PKO Ekstraklasie. Niewątpliwie ambicje klubu sięgają wyżej. Jeszcze nie tak dawno, bo w sezonie 2016/2017 zespół rywalizował w eliminacjach do Ligi Europy. Wówczas przygoda Zagłębia w tych rozgrywkach zakończyła się na trzeciej rundzie kwalifikacyjnej.

Fot. Zagłębie Lubin S.A.

typy dnia
kurs 1.73
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
BTTS
TAK
kurs 1.76
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie drużyny strzelą gola
TAK
kurs 1.90
Motor Lublin - Raków Częstochowa
Obie drużyny strzelą gola
TAK