Liga Mistrzów: Poznaliśmy rywala Legii Warszawa
19.08.2020

Legia Warszawa poznała swojego rywala w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Mistrz Polski na tym etapie rozgrywek zmierzy się z Omonią Nikozja. 

“Legioniści” wczoraj zapewnili sobie awans do kolejnej rundy po tym, jak wyeliminowali drużynę mistrza Irlandii Północnej, Linfield City. Tym samym “Warszawiacy” mogli w spokoju przyglądać się rywalizacji klubów FC Ararat-Armenia i Omonii Nikozja.

Zwycięstwo po dogrywce

Pomimo kilku okazji z obu stron regulaminowy czas gry nie przyniósł zwycięzcy, więc na stadionie w Erywaniu była dogrywka. W niej na prowadzenie wyszli zawodnicy gości. W 94. minucie bramkę dla klubu z Cypru zdobył Thiago. Chwilę później gospodarze mieli na głowię kolejny problem, ponieważ musieli grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał David Muñoz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1 i to Omonia Nikozja została rywalem Legii Warszawa w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.

Poprawić swoją grę

Z pewnością Legia Warszawa musi poprawić swoją grę, aby móc marzyć o awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a nawet Ligi Europy. Drużyna mistrza Polski w pierwszej rundzie eliminacji nie pokazała się z najlepszej strony, zdobywając decydującą bramkę w końcówce spotkania. Teraz na drodze “Legionistów” stanie zdecydowanie lepszy przeciwnik niż ten z poprzedniego etapu rozgrywek. Legia Warszawa zagra z Omonią Nikozja w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia w Warszawie.