Oficjalnie: Dominik Frelek zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała
19.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że nowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała został Dominik Frelek. Piłkarz dołączył do “Górali” na zasadzie transferu definitywnego. 

Frelek podpisał z Podbeskidziem kontrakt, który obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. W nowej drużynie będzie występować w koszulce z numerem 44.

Nigdy nie grał na tym poziomie

Dominik Frelek rozpoczynał swoją przygodę z piłką nożną w Stali Mielec. Później występował m.in. w młodzieżowych zespołach Jagiellonii Białystok. Ostatnio był zawodnikiem Olimpii Grudziądz, lecz wraz z tą drużyną nie zdołał się utrzymać w pierwszej lidze. Teraz będzie miał szanse na grę w PKO Ekstraklasie, czego jeszcze nie udało mu się zasmakować. Po transferze do Podbeskidzia Bielsko-Biała piłkarz wypowiedział się na temat celu.

“W nowej drużynie chciałbym grać jak najwięcej i to jest mój cel indywidualny, jaki stawiam przed sobą, z Podbeskidziem, jako zespół, chciałbym powalczyć o jak najlepszy wynik w Ekstraklasie.
Podbeskidzie stawia na młodych zawodników, co pokazało w poprzednim sezonie w pierwszej lidze, a przy tym gra naprawdę ładną piłkę – dlatego dziś jestem tutaj, a nie w innym klubie” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Utrzymają się?

“Górale” mają za sobą naprawdę udany sezon w Fortuna 1. Lidze. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Brede zajął drugie miejsce w ligowej tabeli i tym samym awansował do PKO Ekstraklasy. Z pewnością celem nadrzędnym klubu jest utrzymanie, które nie jest rzeczą niemożliwą. Z powodu reformy rozgrywek w sezonie 2020/2021 spada tylko jedna drużyna, więc tym bardziej szansa na osiągnięcie celu jest realna.

Fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała