Liga Mistrzów: Bayern Monachium blisko finału

19.08.2020

Bayern Monachium otworzył wynik spotkania w półfinale Ligi Mistrzów w starciu przeciwko Olympique Lyon. Na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry, który cudownym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Nie było to jednak ostatnie słowo „Bawarczyków”

Kto zostanie drugim finalistą Ligi Mistrzów? Wcześniej do wielkiego finału awansowało Paris Saint-Germain, które w półfinale pokonało RB Lipsk 3:0. Świetne spotkanie rozegrał Ángel Di María. Argentyńczyk zdobył bramkę, ale także zanotował dwie asysty i słusznie został wybrany zawodnikiem meczu.

Piękny gol

Ku zaskoczeniu wszystkich to Olympique Lyon lepiej rozpoczął to spotkanie. Pierwszą groźną sytuację miał Memphis Depay, lecz nie zdołał pokonać Neuera w sytuacji sam na sam. Chwilę później w obramowanie bramki trafił Karl Toko Ekambi. Jednak jak mówi stare porzekadło piłkarskie „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. W 18. minucie meczu pięknym uderzeniem z okolic pola karnego popisał się Serge Gnabry.

To nie ostatnie słowo

Po bramce dla Bayernu Monachium drużyny nie naciskały już za wszelką cenę. „Bawarczycy” kontrolowali to spotkanie. Jednak w 33. minucie drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka podwyższyła wynik. Na listę strzelców ponownie wpisał się Serge Gnabry, który dobił uderzenie Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium jest już blisko awansu do finału Ligi Mistrzów, gdzie czeka już Paris Saint-Germain.