Liga Europy: Mecz Lincoln – Prisztina odbędzie się
19.08.2020

Skandal w rozgrywkach eliminacji do Ligi Europy! Spotkanie rundy wstępnej pomiędzy Lincoln, a Prisztiną zostanie rozegrane. 

Do wielkiego absurdu dojdzie podczas spotkania tych dwóch drużyn. Wszystko to z powodu tego, że na mecz z gibraltarskim zespołem nie poleci żaden z zawodników FC Prisztina. UEFA pozwoliła drużynie stworzyć skład złożony z piłkarzy innych kosowskich klubów.

Niesłychana sytuacja

Początkowo mecz został odwołany, ponieważ w kosowskim klubie stwierdzono liczne zakażenia koronawirusa. Piłkarze i pracownicy klubu są odizolowani w jednym z gibraltarskich hotelów. Siedmiu z nich miało wynik pozytywny na obecność wirusa Covid-19. UEFA przychyliła się do apelacji Prisztiny i przełożyła spotkanie zespołu z Lincoln Red Imps FC, wprowadzając przy tym specjalne zasady bezpieczeństwa. Prisztina na spotkanie z drużyną z Gibraltaru będzie mogła wystawić skład złożony z kosowskiej ekstraklasy.

Pomoc innych klubów

Tym samym w zespole Prisztiny wystąpią zawodnicy takich klubów jak Feronikeli, Llap, Trepça ’89, Flamurtari, Balkan, Drenica i Vushtrri. Spotkanie z Lincoln Lincoln Red Imps FC zaplanowano na sobotę 22 sierpnia o godzinie 18:00. Mecz z oczywistych powodów odbędzie się bez udziału publiczności.

Fot. KW/Futbolnews.pl