Ekstraklasa: Zagłębie podzieli los Arki? Raczej nie powinno
11.08.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:31
kurs 2,45
Ekstraklasa
Zagłębie Lubin - Jagiellonia
1

Zanim Jagiellonia uda się do Belgii na rewanżowy mecz w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy, musi odwiedzić Lubin. Choć dużo mówi się, że polskie kluby mają problem z łączeniem występów pucharowych z ligą, przed potyczką z Rio Ave białostocczanie ograli na wyjeździe Arkę (2:0). Czy w niedzielę Zagłębie podzieli los zespołu z Trójmiasta? Początek meczu o godzinie 18.00.

To będzie 29 potyczka pomiędzy tymi zespołami. Zagłębie odniosło do tej pory 12 zwycięstwo, Jagiellonia 10, a sześć meczów zakończyło się remisami. W poprzednim sezonie klub z Podlasia zanotował dwie wygrane: u siebie 3:1 i na wyjeździe 2:1, przegrywając w Lubinie 0:1. W ostatnich latach białostocczanie nie mają problemów z ogrywaniem Zagłębia na jego terenie. Ostatnie cztery wizyty zakończyły się trzema zwycięstwami.

Wiadomo jednak, że przed rewanżem w Belgii trener Ireneusz Mamrot da odpocząć kilku zawodnikom. Ale jak zapowiada, nie będzie aż tylu zmian w składzie, jak w Gdyni, przed rewanżem z Rio Ave. – Zawsze chcemy wystawić taki skład, który zapunktuje. Nie ma co ukrywać, że mecze pucharowe kosztują dużo zdrowia i to widać w spotkaniach ligowych, gdzie ta intensywność z naszej strony jest mniejsza. W związku z tym zmiany w składzie są niezbędne, ale nie będzie ich tak dużo, jak w Gdyni, gdzie się wykazaliśmy dużą skutecznością. Musimy znaleźć zastępstwo dla najbardziej wyeksploatowanych zawodników. Część z nich jest poobijanych. Wrócą na mecz rewanżowy z Gentem, ale w Lubinie nie będą mogli zagrać – zaznaczył szkoleniowiec Jagiellonii.

Niedanow piłkarzem Jagi został Mile Savković ze Spartaka Subotica. W poprzednim sezonie strzelił 11 goli i zanotował osiem asyst w 32 spotkaniach ligowych. – Szkoda, że przed tym meczem będzie miał za sobą zaledwie dwa treningi z zespołem. Ostatnio musiał załatwić jeszcze kilka spraw formalnych i dobrze, że już dołączył do drużyny. W przeciwieństwie do innych pozycji, na skrzydłach nie mamy wielkiego wyboru – przyznaje Mamrot.

Analitycy Etoto większe szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu przyznali gospodarzom. My również uważamy, że Zagłębie tego spotkania nie przegra. Lubinianie nieźle prezentują się w tym sezonie, nawet w przegranym meczu z Piastem. W nim zabrakło skuteczności. Jagiellonia natomiast wszystkie siły rzuci na rewanż z KAA Gent. Spodziewamy się wygranej gospodarzy (kurs 2.45), a także poniżej 2.5 gola w meczu. Stawka 1.74.