Oficjalnie: Dominik Furman w Genclerbirligi SK

Dominik Furman w przyszłym sezonie zagra w tureckiej Super Lig. Nowym zespołem byłego piłkarza Wisły Płock będzie Genclerbirligi.

Ważna postać Wisły Płock

Trzykrotny reprezentant Polski ostatnie cztery lata spędził w Płocku. W pierwszym sezonie był wypożyczony do Wisły z francuskiego Toulouse, natomiast po roku “Nafciarze” postanowili go wykupić za 150 tysięcy euro.

Piłkarz od samego początku był kluczową postacią płocczan. Łącznie w ciągu czterech sezonów wystąpił  w barwach “Nafciarzy” w 142 meczach, w których zdobył 19 goli i zanotował 26 asyst. W minionych rozgrywkach, w dużej mierze dzięki jego dobrej postawie, Wisła na moment zameldowała się na fotelu lidera.

Zagraniczny transfer wisiał w powietrzu

Odejście Dominika Furmana z Płocka wydawało się jednak nieuniknione. Jego kontrakt wygasał z końcem sezonu 2019/2020 i piłkarz zdecydował się go nie przedłużać. Od samego początku mówiło się, że 28-latek trafi do zagranicznej ligi. Najpierw pojawiły się plotki o zainteresowaniu ze strony chorwackiego Hajduka Split, a potem piłkarza łączono z tureckimi klubami.

Furman częścią przebudowy zespołu?

Ostatecznie Dominik Furman zdecydował się wybrać ten drugi kierunek. Piłkarz podpisał dwuletni kontrakt z Genclerbirligi, 12. siłą tureckiej ekstraklasy. Klub obecnie planuje przebudowę pierwszego zespołu i transfer byłego zawodnika Wisły Płock jest częścią nowego projektu.

Fot. Genclerbirligi SK