FC Barcelona: Eric Abidal pożegnał się z klubem
20.08.2020

Eric Abidal zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym pożegnał się z FC Barceloną. Francuz nie jest już dyrektorem sportowym “Dumy Katalonii”.

Po kompromitującym odpadnięciu FC Barcelony z Ligi Mistrzów rozpoczęły się zmiany w klubie. Eric Abidal postanowił zrezygnować z zajmowanego stanowiska, przestając pełnić funkcję dyrektora sportowego “Dumy Katalonii”.

Pożegnanie

Francuz wcześniej był jednym z filarów FC Barcelony jako piłkarz, jednak od dwóch lat był dyrektorem sportowym klubu. W mediach społecznościowych zamieścił wpis, w którym żegna się z “Dumą Katalonii”.

Chcę skorzystać z okazji, aby pożegnać się z wami wszystkimi. Jestem wdzięczny za to, że mogłem dzielić z tym klubem dwa ważne etapy mojego życia. Jeden jako zawodnik, a drugi jako dyrektor sportowy. Przez dwa lata starałem się pracować, by dokonać zmian na lepsze w Barcelonie – oznajmił.

Nieciekawa sytuacja w klubie

Nie trzeba być ekspertem piłkarskim, aby zauważyć, że w klubie FC Barcelony nie dzieje się najlepiej. “Duma Katalonii” po raz pierwszy od sezonu 2007/2008 zakończyła kampanię bez żadnego trofeum. W swoim wpisie temat nieciekawej sytuacji klubu poruszył także Eric Abidal.

Dziś sytuacja klubu jest skomplikowana, ale z całego serca życzę, aby udało się ją przezwyciężyć i aby sukcesy powróciły tak szybko, jak zasługuje na to ten wielki klub – napisał.