Luis Enrique odkrył karty. Selekcjoner zaskoczył powołaniami na wrześniowe spotkania

20.08.2020

Reprezentacja Hiszpanii we wrześniowych meczach w ramach rozgrywek Ligi Narodów zmierzy się z Niemcami oraz Ukrainą. Luis Enrique ogłosił powołania na te spotkania. 

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii zdecydowanie zaskoczył swoimi wyborami. Można mówić nawet o małej rewolucji w kadrze „La Roja”. W zespole Hiszpanii na inauguracyjne spotkania Ligi Narodów znalazło się kilka nowych twarzy. Do składu powrócił także Marco Asensio, który wcześniej zmagał się z kontuzją.

Pominięci

Jeśli mówimy o małej rewolucji w kadrze „La Roja”, tyczy się ona też tych zawodników, których pominął selekcjoner reprezentacji Hiszpanii. Luis Enrique nie powołał choćby Gerarda Pique, Jordiego Alby, Saúla Ñígueza, Isco, Paco Alcacera czy Alvaro Moraty. Co interesujące, w kadrze na wrześniowe spotkania znajdzie się więcej zawodników Manchesteru City (García, Rodri, Torres) niż FC Barcelony (Fati i Busquets).

Szansa na debiut

Wśród powołanych piłkarzy znaleźli się tacy zawodnicy, którzy nigdy nie mieli okazji zadebiutować w dorosłej reprezentacji. Tymi piłkarzami są: Unai Simón, Eric García, Mikel Merino, Adama Traoré, Ferran Torres, Ansu Fati, Óscar Rodriguez. Szczególnym zaskoczeniem jest powołanie dla ostatniego z wymienionych zawodników. Rodriguez ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w CD Leganés.

Kadra

BRAMKARZE: De Gea, Kepa, Unai Simón.

OBROŃCY: Jesús Navas, Carvajal, Sergio Ramos, Pau Torres, Diego Llorente, Gayá, Reguilón, Eric García.

POMOCNICY: Fabián Ruiz, Thiago, Busquets, Rodri, Mikel Merino, Dani Olmo, Óscar Rodríguez.

NAPASTNICY: Rodrigo, Oyarzabal, Adama Traoré, Asensio, Ansu Fati, Ferran Torres.