Oficjalnie: Mateusz Matras zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec

20.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec został Mateusz Matras. Piłkarz podpisał z beniaminkiem PKO Ekstraklasy roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. 

Stal Mielec kontynuuje ofensywę transferową przed nadchodzącym sezonem 2020/2021. Klub ze stadionu przy ulicy Solskiego 1 pozyskał Mateusza Matrasa, który doskonale zna smak ekstraklasowych boisk. Piłkarz ma na swoim koncie 214 meczów w tych rozgrywkach.

Realny cel

Klub z Podkarpacia ma za sobą niesamowity sezon. Stal Mielec wraca na najwyższy szczebel rozgrywkowy po 24 latach nieobecności. Z pewnością zadaniem nadrzędnym dla drużyny będzie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Wydaje się to realnym celem do zrealizowania, gdyż z powodu reformy rozgrywek z ligi w kampanii 2020/2021 spadnie tylko jeden zespół.

Transfery

Niewątpliwie pozyskanie Mateusza Matrasa może klubowi pomóc w osiągnięciu tego celu. Zawodnik ten posiada olbrzymie doświadczenie w grze na tym poziomie. Piłkarz występował m.in. w zespołach Piasta Gliwice,  Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Lechii Gdańsk czy Górnika Zabrze. Jednak to nie jedyny transfer Stali Mielec przed nadchodzącym sezonem. Wcześniej do klubu trafili bramkarz Michał Gliwa, obrońcy Kamil Kościelny oraz Marcin Flis, pomocnik Petteri Forsell, a także napastnicy Paweł Tomczyk i Łukasz Zjawiński. Takie transfery z pewnością mogą zagwarantować utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Fot. PGE FKS Stal Mielec