Piłkarz Legii Warszawa zakażony koronawirusem

Legia Warszawa poinformowała, że jeden z zawodników pierwszej drużyny jest zakażony koronawirusem. Piłkarz od 18 sierpnia przebywa w izolacji.

Coraz więcej zakażonych w Polsce

Liczba zakażeń Covid-19 w Polsce stale rośnie – w sobotę poinformowano o 900. nowych przypadkach. Nic dziwnego więc, że kolejni zawodnicy ekstraklasy są narażeni na koronawirusa.

Kolejne przypadki w Legii

Pod koniec lipca wykryto koronawirusa u jednego z pracowników Legii Warszawa, natomiast 16 sierpnia u jednego z piłkarzy. Według doniesień “Sport.pl”, zakażonym zawodnikiem był nowy nabytek Legii, Josip Juranović. Piłkarz niezwłocznie poddał się izolacji.

W sobotę klub poinformował o kolejnym przypadku koronawirusa. Jak na razie nie podano personaliów zawodnika. Pewne jest jednak to, że od 18 sierpnia piłkarz przebywał w izolacji.

Oficjalny komunikat Legii

Informujemy, że w rezultacie przeprowadzonego w dniu 21 sierpnia testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, u jednego z zawodników I Drużyny otrzymano wynik pozytywny.

Po konsultacji lekarskiej, od 18 sierpnia zawodnik przebywa w izolacji. Zgodnie z wewnętrzną procedurą 19 sierpnia zostało przeprowadzone badanie na obecność wirusa, które dało wynik ujemny. Klub zachowuje wszystkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz PZPN i spółkę Ekstraklasa – poinformował klub w oficjalnym komunikacie.