Kolejny stoper bez kontraktu na celowniku Chelsea. Malang Sarr może trafić na Stamford Bridge
23.08.2020

Władze Chelsea dostrzegają, że formacją, która potrzebuje poważnych wzmocnień jest defensywa. Klub jest bardzo blisko pozyskania lewego obrońcy, jednak dalej nie wiadomo, kto mógłby zasilić środek defensywy. 

“Sky Sports” podaje, że “The Blues” mają na oku kolejnego zawodnika, któremu wygasł kontrakt z poprzednim pracodawcą. Jest nim Malang Sarr.

Zakontraktować i wypożyczyć?

21-letni Francuz dotychczasową karierę spędził w Nicei. Pomimo młodego wieku rozegrał już ponad 100. spotkań na szczeblu Ligue 1. W sezonie 2019/20 był ważnym punktem defensywy Nicei. Klub zajął w tabeli piątą pozycję, dzięki czemu wystąpi w kolejnej edycji Ligi Europy. Co ciekawe, “Sky Sports” informuje, że Sarr po podpisaniu kontraktu zostałby wypożyczony. Nie byłby to zatem piłkarz, który od razu zasili szeregi drużyny dowodzonej przez Franka Lamparda. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z Thiago Silvą, który momentalnie miałby zaprowadzić spokój w defensywie Chelsea. Brazylijczyk po finale Ligi Mistrzów stanie się wolnym zawodnikiem.

Duże wydatki

Zainteresowanie piłkarzami bez obowiązującego kontraktu nie może dziwić. Chelsea już poczyniła spore wydatki, kupując Hakima Ziyecha oraz Timo Wernera. Bardzo blisko podpisania kontraktu z klubem jest lewy obrońca Leicester City, Ben Chillwell, za którego trzeba zapłacić około 50 milionów funtów. Prawie dwa razy tyle wyniesie koszt kupna Kaia Havertza. “The Blues” nie mogą sobie pozwolić na kolejne transakcje mocno obciążające budżet. Ściągnięcie zawodnika takiego jak Sarr czy Thiago Silva jest zatem niezwykle kuszącą opcją.