Ronald Koeman stworzył swoją listę życzeń. Barcelona zamierza pozyskać trzech zawodników

23.08.2020

Nowego trenera Barcelony czeka mnóstwo pracy. Ronald Koeman musi solidnie przewietrzyć szatnię „Dumy Katalonii”, aby zespół sprostał oczekiwaniom w nadchodzącym sezonie. 

Jak informuje kataloński „Sport”, Holender przygotował listę zawodników, których chciałby pozyskać latem. Są na niej trzy nazwiska.

Niezbędne zmiany

Fatalna druga część sezonu 2019/20 wymusiła konkretne zmiany w klubie. Po klęsce z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z klubem pożegnał się trener Quique Setien oraz dyrektor sportowy Eric Abidal. Nowym szkoleniowcem Barcelony został Ronald Koeman, który najprawdopodobniej pozbędzie się kilku zawodników, którzy dotychczas odgrywali ważne role w zespole. Do tej pory mówiło się, że z Camp Nou pożegna się m.in. Luis Suarez, który może wrócić do Ajaxu Amsterdam, Jordi Alba, Ivan Rakitić czy Arturo Vidal.

Kto w ich miejsce?

„Sport” podaje, że Ronald Koeman zamierza pozyskać trzech zawodników. Na celowniku holenderskiego szkoleniowca znaleźli się Lautaro Martinez, Eric Garcia oraz Jose Gaya. Najbardziej kosztowne byłoby pozyskanie napastnika Interu Mediolan. Hiszpanie chcą „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”, włączają do transakcji Juniora Firpo oraz Vidala. Nie wiadomo jednak, czy mediolańczycy zgodzą się na taką ofertę. Chęć pozyskania lewego obrońcy Valencii zwiastuje natomiast, że klub rzeczywiście może opuścić Jordi Alba.