Dzień z beniaminkami – część druga. Składy na mecz: Warta Poznań – Lechia Gdańsk

23.08.2020

Jeśli ktoś zatęsknił za powiewem świeżości w polskiej Ekstraklasie, polecamy nie odchodzić dzisiaj od telewizora. W każdym z trzech dzisiejszych spotkań zobaczymy beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej. 

O godzinie 15:00 na murawę wybiegną piłkarze Warty Poznań oraz Lechii Gdańsk. Faworytem bukmacherów są zawodnicy gości.

Poprzedni sezon

Podopieczni Piotra Stokowca w minionym sezonie zajęli ósmą lokatę w ekstraklasowej tabeli. Czołowym piłkarze drużyny był niezmiennie Flavio Paixao, który zdobył czternaście ligowych bramek. Świetnie prezentował się również powracający na ligowe boiska Łukasz Zwoliński. Gdańszczanie nie mogą zaliczyć poprzednich rozgrywek do udanych. Poza ostatnią pozycją w grupie mistrzowskiej, piłkarze Lechii nie obronili Pucharu Polski, przegrywając w finale z Cracovią.

Warta Poznań to ostatni zespół, który dołączył do Ekstraklasy. Piłkarze Piotra Tworka zwycięsko przebrnęli przez pierwszoligowe baraże, pokonując w decydującym starciu Radomiaka Radom (2:0). Bohaterem spotkania został Mateusz Kupczak, który strzelił oba gole dla Poznaniaków.

Transfery

Zdecydowanie bardziej okazałych przedsezonowych wzmocnień dokonała Warta Poznań. Klub pozyskał m.in. Michała Kopczyńskiego, Mateusza Spychałę czy też Mateusza Kuzimskiego. Lechia raczej sprzedawała niż kupowała. Z zespołu odszedł Lukas Haraslin, Filip Mladenović, Daniel Łukasik czy Błażej Augustyn.

Składy na mecz

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Kieliba, Trałka, Jakóbowski, Kuzdra, Ławniczak, Rybicki, Kupczak, Janicki, Jaroch,

Lechia Gdańsk: Kuciak – Pietrzak, Nalepa, Kopacz, Fila, Kubicki, Gajos, Makowski, Mihalik, Paixao, Zwoliński