Składy na mecz: Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała
23.08.2020

Górnik Zabrze na inaugurację sezonu 2020/2021 PKO Ekstraklasy na własnym stadionie zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Sędzią głównym meczu będzie Mariusz Złotek.

Kolejny beniaminek PKO Ekstraklasy wkracza do gry. Tym razem swoje zmagania w tych rozgrywkach zacznie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wcześniej obie drużyny od awansu rozpoczęły rywalizacje w Pucharze Polski. Górnik Zabrze pokonał inny klub z Ekstraklasy – Jagiellonię Białystok. Z drugiej strony zespół prowadzony przez Krzysztofa Brede okazał się lepszy od Stali Rzeszów.

Wracają do Ekstraklasy

Z pewnością kibice “Górali” mogą być uradowani z wyniku ubiegłego sezonu. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Brede zajęła drugie miejsce w Fortuna 1. Lidze, tym samym wywalczając awans do PKO Ekstraklasy. Podbeskidzie Bielsko-Biała powraca na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce po czterech latach nieobecności.

Wzmocnienia

Górnik Zabrze poczynił kilka transferów przed nowym sezonem. Szeregi “Górników” zasilili Alex Sobczyk, Kacper Michalski czy Bartosz Nowak. Szczególnie głośnym echem okazało się przyjście tego ostatniego zawodnika, który poprzednio występował w barwach Stali Mielec. Nowak na poziomie Fortuna 1. Ligi spisywał się znakomicie, zdobywając trzynaście bramek i notując tyle samo asyst.

Składy

GÓRNIK: Chudy; Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz, Pawłowski, Manneh, Nowak, Prochazka, Janża, Sobczyk, Jimenez.

Ławka: Kudła, Kubica, Ryczkowski, Michalski, Koj, Hajda, Ściślak, Krawczyk, Bainović.

PODBESKIDZIE: Polacek; Jaroch, Komor, Bashlai, Gach, Rzuchowski, Nowak, Bieroński, Sierpina, Danielak, Biliński.

Ławka: Leszczyński, Rundić, Figiel, Ubbink, Laskowski, Marzec, Kocsis, Osyra, Frelek.