Bild na temat Bartosza Białka: „Prawie nie mówi po angielsku, po niemiecku jeszcze mniej”

23.08.2020

Nie tak dawno świat piłkarski obiegła nowina, że Bartosz Białek został zawodnikiem VfL Wolfsburg, a już teraz „Bild” rozpisuje się na swoich łamach na temat problemów językowych zawodnika. 

Bartosz Białek przeszedł do VfL Wolfsburg na zasadzie transferu definitywnego z Zagłębia Lubin. Piłkarz podpisał kontrakt z „Wilkami”, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

Problem językowy

Na swoich łamach „Bild” napisał, że Polak ma problemy językowe.

„Prawie nie mówi po angielsku, po niemiecku jeszcze mniej. Bardzo utrudnia to integrację w nowej drużynie.” – piszą dziennikarze w niemieckiej gazecie.

Swoje zdanie na temat komunikacji Białka wyraził także Xaver Schlager.

„Ważne, żeby się w ogóle jakoś komunikować. Może być nawet rękoma i nogami. To dla niego duży przeskok. Jest pierwszy raz z dala od domu. Inny system, inna intensywność. Ale myślę, że dobrze się u nas odnajdzie.” – powiedział piłkarz Wolfsburga.

Nie ułatwi aklimatyzacji

Z pewnością Bartoszowi Białkowi nie można odmówić talentu i sporego potencjału, jednak bez znajomości języka może być mu trudniej, aby odnaleźć się w nowym klubie. Dla młodego zawodnika jest to pierwszy zagraniczny klub, a przypominamy, że ma on dopiero osiemnaście lat. Znajomość języków ułatwiłby szybką aklimatyzację w zespole, więc pozostaje mieć nadzieję, że Białek szybko poprawi się w tej dziedzinie.