Serie A: Karol Linetty trafi do Torino

23.08.2020

Włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował o tym, że Torino doszło do porozumienia z Sampdorią i Linetty zostanie nowym zawodnikiem klubu z Turynu.

Będzie to drugi transfer dla drużyny Torino w letnim oknie transferowym. Wcześniej klub zasilił także Ricardo Rodriguez, który odszedł z drużyny Milanu. Szwajcar podpisał kontrakt z nowym zespołem do końca czerwca 2024 roku.

Uznanie na włoskich boiskach

Karol Linetty trafił do Sampdorii latem 2016 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Lecha Poznań. Stopniowo jego pozycja na włoskich boiskach zyskiwała na znaczeniu. Szczególnie udany miał ostatni sezon Serie A, w którym udawało mu się wybiegać na murawę z opaską kapitana na ramieniu. O jego uznaniu w tych rozgrywkach powinien świadczyć fakt, że według wspomnianego dziennikarza Polakiem interesowała się także AFC Fiorentina.

Nowy klub

Polski środkowy pomocnik ma zostać zawodnikiem Torino FC. W ubiegłych rozgrywkach Serie A „Granata” zajęła szesnastą pozycję, będąc niżej o jedno miejsce niż Sampdoria. Linetty w nowych barwach ma szanse na pierwszy skład, ponieważ jego rywale nie są z najwyższej półki. Niekwestionowaną gwiazdą zespołu jest Andrea Belotti, którego często łączy się z odejściem z klubu.