Wisła Kraków: Aleksander Buksa z nowym kontraktem

23.08.2020

Oficjalna strona internetowa Wisły Kraków poinformowała o tym, że Aleksander Buksa podpisał nowy kontrakt z klubem. Młody zawodnik związał się z „Białą Gwiazdą” umową, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.

Poprzedni kontrakt z Wisłą Kraków wygasał wraz z końcem tego roku, jednak piłkarz zgodził się na podpisanie nowej umowy.

Wielki talent

Aleksander to młodszy brat Adama Buksy, który obecnie reprezentuje barwy amerykańskiego klubu New England Revolution. Olek urodził się w styczniu 2003 roku. Od dłuższego czasu uważany jest za jeden z największych polskich talentów. W kwietniu 2019 roku zadebiutował w PKO Ekstraklasie, a pierwszego gola w tych rozgrywkach strzelił w sierpniu tego samego roku. Tym samym został najmłodszym zdobywcą bramki w Ekstraklasie w XXI wieku oraz najmłodszym zdobywcą bramki ligowej w całej historii Wisły Kraków. Miał wtedy 16 lat i 220 dni.

Odejdzie za spore pieniądze

Niewątpliwie podpisanie kontraktu młodszego z braci Buksa nie oznacza, że zawodnik ten pozostanie na tak długi okres czasu w zespole „Białej Gwiazdy”. Jednak przede wszystkim zabezpiecza to Wisłę Kraków, która może oczekiwać większych kwot od zainteresowanych klubów za swojego utalentowanego piłkarza.

Fot. Wisła Kraków