Składy na mecz: Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
24.08.2020

Jagiellonia Białystok już niebawem zainauguruje sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Bogdana Zająca na własnym stadionie podejmie Wisłę Kraków. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. 

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy zmierzą się ze sobą zespoły Jagiellonii Białystok oraz Wisły Kraków. Dla Bogdana Zająca będzie to debiut w prowadzeniu zespołu w Ekstraklasie, wcześniej miał za sobą pierwsze spotkanie w Pucharze Polski, gdzie klub z Podlasia uległ Górnikowi Zabrze.

Wypowiedź trenera

Na oficjalnej stronie internetowej Jagiellonii Białystok możemy przeczytać wypowiedź Bogdana Zająca na temat swojego debiutu ligowego.

– Jako trenerzy musimy być przygotowani do takich sytuacji. W swojej dotychczasowej karierze prowadziłem już zespół, w dwóch meczach, na poziomie Ekstraklasy, kiedy trener Adam Nawałka odchodził z Górnika Zabrze do reprezentacji Polski. Swoją pracę w Zabrzu kończyłem meczem właśnie z Wisłą Kraków. Mam z tym zespołem wiele wspomnień, spędziłem tam wiele lat. Zaczynamy spotkaniem z krakowianami, czekamy na ten mecz. – powiedział Bogdan Zając.

Zakontraktowani piłkarze

Z pewnością kibice Wisły Kraków po wczorajszym wieczorze mogą odetchnąć z ulgą. Jakub Błaszczykowski oraz Aleksander Buksa przedłużyli swoje umowy z “Białą Gwiazdą”. Szczególnie dobrą informacją jest kontrakt dla tego drugiego zawodnika, gdyż teraz Wisła może żądać wyższych kwot od zainteresowanych klubów.

Składy

JAGIELLONIA: Steinbors; Arsenić, Augustyn, Runje, Wdowik, Makuszewski, Romanczuk, Pospisil, Imaz, Prikryl, Puljić.

Ławka: Dziekoński, Camara, Mystkowski, Bodvarsson, Tiru, Bida, Wyjadłowski, Bortniczuk, Olszewski.

WISŁA: Lis; Sadlok, Mehremić, Janicki, Burliga, Chuca, Żukow, Savić, Błaszczykowski, Jean Carlos, Buksa.

Ławka: Buchalik, Klemenz, Basha, Mak, Beqiraj, Kuveljić, Abramowicz, Szot, Plewka.