Jerzy Brzęczek dał szansę młodym. Trzech debiutantów w kadrze
24.08.2020

Jerzy Brzęczek ustalił skład reprezentacji Polski na wrześniowe mecze Ligi Narodów. Bezsprzecznie jest to wielka chwila dla debiutantów, którzy znaleźli się w kadrze na te spotkania. 

Trzech debiutantów znalazło się w kadrze reprezentacji Polski na mecze Ligi Narodów. Polska 4 września zmierzy się z Holandią w Amsterdamie, a trzy dni później również na wyjeździe zagrają z Bośnią i Hercegowiną w Zenicy.

Nowe twarze

Wśród powołanych zawodników na te spotkania znajduje się także trzech debiutantów. Piłkarzami, dla których jest to pierwsze takie wyróżnienie są Michał Karbownik, Jakub Moder oraz Paweł Bochniewicz. Najmniej może dziwić powołanie dla pierwszego z tych zawodników, ponieważ Karbownika łączono już z pierwszą kadrą na wcześniejsze spotkania kadry, które się nie odbyły. Z kolei Moder był jednym z najważniejszych piłkarzy Lecha Poznań w drugiej części sezonu PKO Ekstraklasy. Pomocnik wywalczył sobie pierwszy skład w zespole “Kolejorza” i spisywał się z bardzo dobrej strony. Niewątpliwie największym zaskoczeniem jest powołanie Pawła Bochniewicza. Piłkarz Górnika Zabrze grał poprawnie, lecz raczej mało kto przewidywał, że zyska uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski.

Czy mają szansę na grę?

Z pewnością powołania dla tych zawodników nie muszą oznaczać, że piłkarze dostąpią zaszczytu występu we wrześniowych meczach Ligi Narodów. Wydaje się jednak, że największą szansę na udział w tych spotkaniach ma Michał Karbownik. Piłkarz Legii Warszawa rywalizować o skład będzie tylko z Marcinem Rybusem, jeśli Bartosz Bereszyński nie zostanie przesunięty na lewą stronę boiska. Trochę gorzej pod tym względem wygląda sytuacja dwóch pozostałych debiutantów. Jakub Moder oraz Paweł Bochniewicz muszą konkurować z zawodnikami, którzy wydają się pewni pierwszego składu reprezentacji Polski.