Oficjalnie: Daniel Celea zawodnikiem ŁKS-u Łódź
24.08.2020

Oficjalna strona internetowa ŁKS-u Łódź poinformowała o tym, że Daniel Celea został zawodnikiem klubu. Piłkarz związał się z drużyną “Rycerzy Wiosny” umową, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2023 roku. 

ŁKS dokonał kolejnego wzmocnienia w trakcie letniego okna transferowego. Tym razem do zespołu trafił Daniel Celea, którego poprzednim klubem był rumuńska drużyna Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Nowy zawodnik

Daniel Celea to piłkarz urodzony w 1995 roku. Jego nominalną pozycją jest środek obrony. ŁKS Łódź jest pierwszym klubem zagranicznym w karierze tego piłkarza. Przedtem zawodnik występował tylko w rumuńskich zespołach. Jednak większość występów w swojej ojczyźnie zgromadził na drugim poziomie rozgrywkowym.

Charakterystyka piłkarza

Na oficjalnej stronie internetowej ŁKS-u możemy przeczytać wypowiedź Łukasza Miki – szefa scoutingu w Łódzkim Klubie Sportowym.

– Po zimowym zgrupowaniu w Turcji nasza baza scoutingowa rozrosła się o pokaźną liczbę nazwisk i charakterystyk zawodników, których być może w przyszłości będziemy w stanie pozyskać. Daniel jest jednym z nich. Zaimponował nam swoją twardą, skuteczną i nieustępliwą grą w obronie oraz w powietrzu, a także umiejętnością crossowego podania. Potwierdził te cechy w rozegranych później spotkaniach najwyższej ligi rumuńskiej i w tamtejszym pucharze, m.in. w obydwu półfinałowych meczach – powiedział Mika.

Fot. ŁKS Łódź