Chelsea: Thiago Silva zostanie zawodnikiem “The Blues”
24.08.2020

Kibice Chelsea FC mogą być uradowani informacjami w ostatnim czasie. Według uznanego dziennikarza w sprawie transferów Fabrizio Romano, Thiago Silva zaakceptował ofertę dwuletniego kontraktu “The Blues”. 

Chelsea FC jest bliska pozyskania trzech zawodników. Tymi piłkarzami są Kai Havertz, Ben Chilwell oraz wspomniany Thiago Silva. Brazylijczykowi po zakończonym sezonie wygasła umowa z Paris Saint-Germain. Thiago Silva wystąpił we wczorajszym finale Ligi Mistrzów, lecz “paryżanie” ulegli Bayernowi Monachium.

Okaże się lekiem na problemy defensywne?

Thiago Silva we wrześniu skończy 36 lat, jednak dalej pozostaje w dobrej formie. Niech świadczy o tym fakt, że zdołał wystąpić w finale Ligi Mistrzów, gdzie pokazał spore umiejętności. Brazylijczyk trafia do klubu, którego największym problemem jest właśnie defensywa. Chelsea zajęła czwartą pozycję w tabeli Premier League, jednak nikt z pierwszej dziesiątki nie stracił tak wielu bramek. Thiago Silva zapewne z miejsca stanie się liderem obrony w drużynie prowadzonej przez Franka Lamparda. Jak widać po jego ostatnich meczach w Paris Saint-Germain w dalszym ciągu znajduje się w niezłej dyspozycji.

Rekord transferowy

Media poinformowały dzisiaj również o tym, że Chelsea FC i Bayer Leverkusen doszły do porozumienia w sprawie transferu Kaia Havertza. Według “Sport Bild” niemiecki pomocnik będzie kosztował “The Blues” 80 milionów euro oraz dodatkowe bonusy (łącznie 20 mln). Informację tę potwierdził Fabrizio Romano. Taka kwota byłaby rekordem transferowym Chelsea.